مرتبط با : تاثیرات آقا و انقلاب اسلامی بر جهان , خیلی دردناک است که ما در کنار رهبری باشیم که حق معرفتش را ادا نکنیم .
رهبری که بزرگان به وجوب شناخت وی اذعان دارند اما ما از وجود چنین رهبر و نعمتی که با درایت حضرت امام خمینی عهده دار سکانداری منصب ولایت فقیه شدند ، غافل باشیم .

سید حسن به بررسی وجوه شخصیتی معظم له می پردازد :

حقیقت آن است که ما در برابر شخصیّتی عظیم و استثنائی هستیم. ولی می‌بینیم بسیاری در این امّت از ایشان چیز زیادی نمی‌دانند.
 و احساس می‌کنیم که این امام و این رهبر چقدر در امّت خویش و حتّی، در ایران مظلوم و تنها است؛

حتّی در جنبه‌ی آشکار و روشن شخصیّتش یعنی جنبه‌ ی رهبری و سیاسی که در قالب رهبریِ  امّت شکل گرفته .شما به واقع در برابر شخصیّتی هستید که، به معنای کلمه، دشمنان محاصره اش کرده اند و متاسفانه دوستان حقّش را ادا نمی‌کنند.
دشمنان محاصره‌اش کرده‌اند و مانع رسیدن حقیقت و نور او به جهان و امّت اسلامی می‌شوند،

 دوستان هم که حقّش را ادا نمی‌کنند.

امثال سید حسن ها هم ذوب در شخصیت همه جانبه ی این امام عظیم الشان هستند .
 جایی که خود سید حسن اعتراف می کند در جنگی که شبیه جنون بود ، امام خامنه ای چونان دید وسیعی داشتند که برای احدی چنین برداشتی از این جنک متصور نبود  حتی خود ما که در بطن این جنگ بودیم .

سید حسن نصر الله به بیان واقعه ی جنگ ۳۳ روزه ی لبنان می پیردازد و می گوید:

این را اوّلین بار است که می‌گویم. نامه‌ای شفاهی از طریق یکی از دوستان به بنده، درمنطقه ی  ضاحیه‌ ی جنوبی، رسید. در حالی که ساختمان‌ها تحت بمب‌باران اسرائیل فرو می‌ریختند. نامه‌ای شفاهی که چند صفحه بود ولی بنده به برخی جملات مرتبط با موضوع بسنده می‌کنم. امام خامنه ای در آن نامه‌ی شفاهی فرموده بودند: برادرانم ! این جنگ هم‌چون جنگ خندق است، جنگ احزاب، که قریش، یهود مدینه، عشایر و قبایل با تمام نیرو گرد آمدند و رسول الله صلّی الله علیه و آله و اصحابش را محاصره کردند و تصمیم گرفتند این جمعیّت مؤمن را ریشه‌کن کنند. این جنگ این طور است. پس جان‌ها به گلو خواهد رسید «وَبَلَغَتِ الْقُلُوبُ الْحَنَاجِرَ وَتَظُنُّونَ بِاللَّهِ الظُّنُونَا- و جان ها به گلو رسید، و به خدا آن گمان ها را می بردید.- احزاب ۱۰» ولی به خدا توکّل کنید، بنده به شما می‌گویم که شما پیروز هستید، حتما.» و این در روزهای اوّل بود. «شما پیروز هستید، حتما. حتّی بیش‌تر از این. بنده به شما می‌گویم: وقتی این جنگ با پیروزی شما به پایان برسد، به قدرتی تبدیل خواهید شد که قدرت دیگری جلودارش نیست.» چه کسی می‌توانست چنین برداشتی داشته باشد؟ آن هم در روزهای اوّل جنگ؟

آونوقت برای ما درد نیست که از وجود چنین رهبری غافل باشیم  و رهنمودهایش را آویزه ی گوش نکنیم ؟


پسر مرحوم شهید صیاد شیرازی تعریف می کردند که بابا ، شبها وقتی از اخبار ، صحبت های امام خامنه ای پخش می شد ، کاغذ و قلمی به دست می گرفت و از صحبت های ایشان نکته برداری می کرد .اگرچه ممکن بود همان روز در حسنیه ی امام خمینی پای صحبت های آقا نشسته بود .

این یعنی عمار رهبر بودن و نه اینکه خدای نکرده دچار خود عمار پنداری شویم . مبادا رهبر عزیزمان احساس تنهایی کند و با شهدا زمزمه نماید که :
أین عمار ؟!

خود عمار پنداری گرفتن یک مریضی است . یک درد است که ریشه ی نظام اسلامی را می خشکاند .

باید استاد ببینیم و بخواهیم که رهبرمان خوب بشناسیم . بچه های حزب اللهی فعال در عرصه ی سایبر باید به صورت مداوم و مستمر ، کلاس های آموزشی تبیین فرمایشات امام خامنه ای را در دستور کار قرار بدهند .

چه درهیئآت ، چه در مساجد و چه در جمع های چند نفری . اگر ما از شناخت نسبت به معظم له ، قسمتی و بهره ای نداشته باشیم و قدرت تحلیل مان در سطح زیر خط فقر بماند ، مسلما وقتی امام زمانمان هم تشریف بیاورند و برای ما سخنرانی کنند ، خود را عمار حضرت خواهیم پنداشت و این در حالیست که فرسنگ ها از اماممان دور باشیم .